T16 SM-Karsintaa Pohitullilla, katsojat äänestävät parhaat pelaajat täältä

Lauantaina 9.9. pelataan Pohitullilla T16 ikäluokan SM-Karsintaa. Katsojat pääsevät täältä vaikuttamaan parhaiden pelaajien valintaan. Äänestä alta ottelun aikana parhaat pelaajat joukkueista. Äänestysaikaa ottelun alusta jatkuen kolmannen erän puoleen väliin.

12.00 Nystars – Nibacos

13.15 FBC Turku Punainen – Rankat Ankat

15.15 Nibacos – FBC Turku Punainen

16.30 Rankat Ankat – Nystars

 

 

 

Jaa artikkeli

Uusimmat uutiset

Torstaina 16.5.2024 vietettiin Nystarsin historian toiset päättäjäiset koko seuran voimin Pohitullissa. Yhteensä 16 joukkuetta sai puheenvuoron sekä palkinnot yleisön edessä. Nuorempien juniorijoukkueiden kaikille pelaajille jaettiin...

18.5.2024

Nystars

Perinteinen kauden avausturnaus Painopiste Pränt Cup pelataan tänä vuonna Lauantaina 17.8. Pohitullissa. Turnaukseen otetaan mukaan kymmenen sarjajoukkuetta ilmoittautumisjärjestyksessä. Turnauksen hinta on 250€/joukkue. Turnauksessa on uutuutena...

16.5.2024

Miehet 1

Tehtävänimike: Juniorikoordinaattori Nystars on vuonna 2022 perustettu salibandyseura Uudessakaupungissa, joka yhdistää kaksi aiemmin kaupungissa toiminutta salibandyseuraa. Uuden yhdistetyn seuran tavoitteena on tarjota paremmat mahdollisuudet salibandyn...

13.5.2024

Nystars