T16 SM-karsintasarjan aloitus lähenee

T16 kauden ensimmäiset pelit pelataan kotihallissa Uudessakaupungissa, joten nyt on mahtava tilaisuus päästä heti kauden alkuun kannustamaan tyttöjä huikeisiin suorituksiin 🔥

Saadaan vastustajia heti alkuun vähän kauempaakin kun Nibacos tulee Kokkolasta ja Rankat Ankat Oulusta. Mukana myös länsirannikolta FBC Turku Punainen.

Lauantain 09.09.23 pelit

12.00 Nystars – Nibacos

13.15 FBC Turku Punainen – Rankat Ankat

15.15 Nibacos – FBC Turku Punainen

16.30 Rankat Ankat – Nystars

Tervetuloa Pohitulliin kannustamaan Nystarsin tyttöjä ja halliin mahtuu ihmisiä sekä ääntä paljon🔥👊
Nähdään Pohitullissa! 👏

 

Turnauslehtiseen tästä: T16 SM

 

 

Jaa artikkeli

Uusimmat uutiset

Torstaina 16.5.2024 vietettiin Nystarsin historian toiset päättäjäiset koko seuran voimin Pohitullissa. Yhteensä 16 joukkuetta sai puheenvuoron sekä palkinnot yleisön edessä. Nuorempien juniorijoukkueiden kaikille pelaajille jaettiin...

18.5.2024

Nystars

Perinteinen kauden avausturnaus Painopiste Pränt Cup pelataan tänä vuonna Lauantaina 17.8. Pohitullissa. Turnaukseen otetaan mukaan kymmenen sarjajoukkuetta ilmoittautumisjärjestyksessä. Turnauksen hinta on 250€/joukkue. Turnauksessa on uutuutena...

16.5.2024

Miehet 1

Tehtävänimike: Juniorikoordinaattori Nystars on vuonna 2022 perustettu salibandyseura Uudessakaupungissa, joka yhdistää kaksi aiemmin kaupungissa toiminutta salibandyseuraa. Uuden yhdistetyn seuran tavoitteena on tarjota paremmat mahdollisuudet salibandyn...

13.5.2024

Nystars