Painopiste Pränt Cup avaa kauden lauantaina

Lauantaina pelataan perinteinen kauden avausturnaus, joka tällä erää kantaa nimeä Painopiste Pränt Cup 2022. Turnauksessa on mukana seitsemän joukkuetta. Ottelut alkavat aamulla klo 9:30 ja finaali starttaa klo 18:30. Buffetti palvelee koko turnauksen ajan ja yleisölle on vapaa pääsy.

Livestreamia pyritään järjestämään turnauksen kaikista peleistä Nystarsin YouTube kanavalle: https://www.youtube.com/channel/UC6fx4LteZw54Yv4u4pfi5og

Turnauksen tulospalvelun löydät täältä: https://prantcup2022.torneopal.fi/

 

Jaa artikkeli

Uusimmat uutiset

Torstaina 16.5.2024 vietettiin Nystarsin historian toiset päättäjäiset koko seuran voimin Pohitullissa. Yhteensä 16 joukkuetta sai puheenvuoron sekä palkinnot yleisön edessä. Nuorempien juniorijoukkueiden kaikille pelaajille jaettiin...

18.5.2024

Nystars

Perinteinen kauden avausturnaus Painopiste Pränt Cup pelataan tänä vuonna Lauantaina 17.8. Pohitullissa. Turnaukseen otetaan mukaan kymmenen sarjajoukkuetta ilmoittautumisjärjestyksessä. Turnauksen hinta on 250€/joukkue. Turnauksessa on uutuutena...

16.5.2024

Miehet 1

Tehtävänimike: Juniorikoordinaattori Nystars on vuonna 2022 perustettu salibandyseura Uudessakaupungissa, joka yhdistää kaksi aiemmin kaupungissa toiminutta salibandyseuraa. Uuden yhdistetyn seuran tavoitteena on tarjota paremmat mahdollisuudet salibandyn...

13.5.2024

Nystars