Nystars.fi sivusto on julkaistu!

Salibandyseura Nystarsin ensimmäinen kausi lähestyy ja palaset alkavat loksahdella paikoilleen. Seuran uudet kotisivut ovat julkaistu. Sivuilta löydät tietoa seurasta sekä kaikista seuran alaisuudessa pelaavista joukkueista. Miesten, naisten sekä junioreiden joukkueiden yhteyshenkilöt löydät Joukkueet sivulta.

Joukkueiden toimihenkilöiden yhteystiedot saattavat olla toistaiseksi puutteellisia, pyrimme päivittämään toimihenkilöiden yhteystiedot ajan tasalle loppukesän aikana. Hallituksen jäsenten tiedot löydät yhteystiedot sivulta.

Kotisivut on toteutettu yhteistyössä Web Design Friberg:in kanssa.

 

Jaa artikkeli

Uusimmat uutiset

Torstaina 16.5.2024 vietettiin Nystarsin historian toiset päättäjäiset koko seuran voimin Pohitullissa. Yhteensä 16 joukkuetta sai puheenvuoron sekä palkinnot yleisön edessä. Nuorempien juniorijoukkueiden kaikille pelaajille jaettiin...

18.5.2024

Nystars

Perinteinen kauden avausturnaus Painopiste Pränt Cup pelataan tänä vuonna Lauantaina 17.8. Pohitullissa. Turnaukseen otetaan mukaan kymmenen sarjajoukkuetta ilmoittautumisjärjestyksessä. Turnauksen hinta on 250€/joukkue. Turnauksessa on uutuutena...

16.5.2024

Miehet 1

Tehtävänimike: Juniorikoordinaattori Nystars on vuonna 2022 perustettu salibandyseura Uudessakaupungissa, joka yhdistää kaksi aiemmin kaupungissa toiminutta salibandyseuraa. Uuden yhdistetyn seuran tavoitteena on tarjota paremmat mahdollisuudet salibandyn...

13.5.2024

Nystars