Naisten III joukkuetta ollaan perustamassa, ilmoittaudu mukaan!

Nystars on perustamassa naisten III joukkuetta kaudelle 2024-2025. Joukkue perustetaan mikäli pelaajia ilmoittautuu tarpeeksi 19.5. mennessä. Joukkueen on suunniteltu harjoittelevan kerran viikossa ja osallistuvan länsirannikon alueella pelattavaan naisten 4.divisioonaan, joka on alin sarjataso. Joukkueen toiminnassa pääpointtina on olla mukava salibandyharrastus, jossa pääsee kuitenkin pelaamaan sarjapelejä ilman hampaat irvessä asennetta.

Ilmoittaudu mukaan allaolevalla kaavakkeella tai linkistä: https://forms.gle/G84JDkk41Nnwwwtc8

 

 

Jaa artikkeli

Uusimmat uutiset

Torstaina 16.5.2024 vietettiin Nystarsin historian toiset päättäjäiset koko seuran voimin Pohitullissa. Yhteensä 16 joukkuetta sai puheenvuoron sekä palkinnot yleisön edessä. Nuorempien juniorijoukkueiden kaikille pelaajille jaettiin...

18.5.2024

Nystars

Perinteinen kauden avausturnaus Painopiste Pränt Cup pelataan tänä vuonna Lauantaina 17.8. Pohitullissa. Turnaukseen otetaan mukaan kymmenen sarjajoukkuetta ilmoittautumisjärjestyksessä. Turnauksen hinta on 250€/joukkue. Turnauksessa on uutuutena...

16.5.2024

Miehet 1

Tehtävänimike: Juniorikoordinaattori Nystars on vuonna 2022 perustettu salibandyseura Uudessakaupungissa, joka yhdistää kaksi aiemmin kaupungissa toiminutta salibandyseuraa. Uuden yhdistetyn seuran tavoitteena on tarjota paremmat mahdollisuudet salibandyn...

13.5.2024

Nystars